Szkolenia Rad Pedagogicznych – zarządzanie placówką

Początek roku szkolnego stawia przed nami nowe wyzwania, ale i nowe możliwości. Często pojawia się wtedy chęć dodatkowego przeszkolenia, zyskania nowej wiedzy, umiejętności,  postaw. Nie zawsze wybór odpowiedniego tematu jest łatwy, dlatego w najbliższych wpisach chcemy przybliżyć Państwu tematykę kilku naszych szkoleń dedykowanych dla Rad Pedagogicznych.

Na pierwszy ogień wrzucamy temat „Zarządzanie placówką – wspólna sprawa, wspólne zadanie (dyrektor, nauczyciele, rodzice)”. Ten temat zbudowany jest wokół odpowiedzialności za szkołę lub przedszkole, która formalnie spoczywa na dyrektorze. Im więcej dyrektor robi sam, tym trudniej znaleźć mu czas i przestrzeń na bycie liderem. Podczas szkolenia zachęcamy, namawiamy i pokazujemy jak podzielić zadania, jak włączyć w to nauczycieli, jak namówić do współpracy rodziców i zaangażować osoby związane ze szkołą. I jak to zrobić, żeby to zaangażowanie było nie okazjonalne, lecz długofalowe.