Konferencja Czytelnicza Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie

Konferencja Czytelnicza Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie

W imieniu zaprzyjaźnionej Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie mamy przyjemność zaprosić nauczycieli, wychowawców, bibliotekarzy, pedagogów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych popularyzowaniem czytelnictwa wśród młodzieży do udziału w konferencji „Czytaj i daj się porwać magii słów”.

Konferencja odbędzie się 16 listopada 2023 r. w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, ul. Lippóczy’ego 4, w godzinach od 10.00 do 13.00.

Wydarzenie jest przygotowane w ramach realizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie, a finansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego projektu „Najmłodsi Małopolanie Lubią Czytanie”. To nie tylko wyjątkowa okazja, aby wzbogacić własną wiedzę na temat roli czytania w rozwoju młodego człowieka i zagadnień dotyczących współczesnej książki młodzieżowej, ale także możliwość spotkania się z inspirującymi prelegentami, którzy o tytułowej „magii słów” potrafią opowiadać jak nikt inny.

Zaproszeni goście to:

  • Biserka Čejović – polonistka, biblioterapeutka, badaczka literatury
  • dr hab. Tomasz Samojlik – biolog, popularyzator przyrody, rysownik i twórca komiksów
  • dr Marta Kotkowska – literaturoznawczyni, badaczka i edytorka książki dziecięcej
  • Marcin Szczygielski – autor książek dla młodzieży

Spotkanie moderować będzie dr hab. Eliza Krzyńska-Nawrocka – literaturoznawca, nauczyciel akademicki.

Konferencja jest bezpłatna. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie udziału oraz pakiet promocyjny. Warunkiem udziału w konferencji jest rejestracja na stronie internetowej biblioteki (link dostępny poniżej). Ilość miejsc ograniczona.

W imieniu Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.