Wspomaganie wychowawczej roli rodziny

Wspomaganie wychowawczej roli rodziny

W dzisiejszym wpisie pragniemy Państwu przybliżyć temat szkolenia Rady Pedagogicznej ściśle związany z podstawowymi kierunkami polityki oświatowej państwa w bieżącym roku szkolnym. To temat: „Nauczyciel/wychowawca i jego zadania we wspomaganiu wychowawczej roli rodziny”.

Ostatnie lata pokazują, że struktura odpowiedzialności pomiędzy domem, szkołą i uczniem jest coraz bardziej zachwiana. Chętnie rozliczamy innych z ich zadań, bywa, że komentujemy nie mając na ten temat wiedzy, a coraz trudniej nam spojrzeć na drugą osobę empatycznie i ze zrozumieniem. Często powtarzane hasło, że to „szkoła ma wychowywać”, prowadzi do kolejnych nieporozumień na linii nauczyciel-rodzic. A rolą szkoły jest wspomaganie wychowania. Budowanie na tym, co dziecko otrzymuje w domu rodzinnym. Podczas szkolenia, które w dużej części prowadzone jest w sposób warsztatowy, pomagamy nauczycielom budować odpowiedni dystans, ale też wspieramy w tym, aby nie odpuszczać i walczyć o dobre relacje z rodzicami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.