„Wspierająca komunikacja” – podsumowanie konferencji

„Wspierająca komunikacja” – podsumowanie konferencji

9 maja 2022 r. miała miejsce nasza konferencja „Wspierająca komunikacja. Metody i formy budowania relacji w szkole”, organizowana wspólnie z Zespołem Szkół Nr 1 w Przysietnicy oraz Galicyjskim Stowarzyszeniem Edukatorów PROM. Było to wyjątkowe spotkanie poświęcone komunikacji, relacjom i wsparciu w codziennej pracy, tak potrzebnego nauczycielom, o czym świadczy fakt, że sala była wypełniona po brzegi.
 
W tym miejscu szczególne podziękowania chcemy skierować do Pana Wiesława Pałki, Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Przysietnicy, który był pomysłodawcą konferencji i zaprosił nas do swojej nowoczesnej placówki.
Pierwszy wykład należał do dr Wandy Matras-Mastalerz, która zwróciła uwagę uczestników na znaczenie słów w pracy nauczyciela i na to, by wszystkie wypowiadane słowa przesiać najpierw przez trzy sita: sito prawdy, sito dobra i sito pożyteczności. Następnie dr Wacław Srebro opowiedział nam o czterech „silnikach”, które kierują życiem każdego z nas i że presja na życie to zawsze dążenie do czegoś. Ostatni wykład wygłosił Krystian Sroka – Dyrektor NPDN CEDRiN, który przedstawił sytuacje z życia dziecka z punktu widzenia „aniołka, który stracił skrzydła” i nawiązywał do kluczowej roli relacji rodzinnych.
 
A oto kilka przykładowych wypowiedzi, które nasi uczestnicy zapisali w odpowiedzi na pytanie co zabierają ze sobą z tej konferencji, co było dla nich przydatne:
  • „Każdy z wykładów był niezwykle interesujący. Na pewno wykorzystam te informacje w swojej pracy z uczniami”
  • „Bardzo przydatne ukazanie tego, jak dużą i ogromną wartość ma słowo”
  • „Każde usłyszane słowo. Świetne wykłady! Jestem mile zaskoczona”
  • „Wszystkie treści, przykłady, wskazówki zabieram”
  • „Wszystko. Bardzo dobre szkolenie”
 
Dziękujemy za Państwa obecność i wszystkie wypowiedzi. Dla nas to ważna informacja zwrotna i motywacja do tego, by nadal podążać obraną drogą i nie ustawać w pracy nad tworzeniem lepszej edukacji.
 
Jak jeszcze możemy Państwu pomóc? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.