Dziecko w sieci – rozumiem, wspieram, towarzyszę. Konferencja edukacyjna

Dziecko w sieci – rozumiem, wspieram, towarzyszę. Konferencja edukacyjna

EDIT:

Z przykrością informujemy, iż ze względu na niewystarczającą liczbę zarejestrowanych osób konferencja „Dziecko w sieci – rozumiem, wspieram, towarzyszę”, planowana na piątek 7 października 2022, zostaje odwołana.

 

 

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców, psychologów i pedagogów oraz dyrektorów na konferencję edukacyjną poświęconą ochronie i wzmacnianiu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży – jednemu z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023. Temat spotkania brzmi: „Dziecko w sieci – rozumiem, wspieram, towarzyszę”.

Jest to kolejna konferencja, którą organizujemy wspólnie z Zespołem Szkół Nr 1 w Przysietnicy oraz Galicyjskim Stowarzyszeniem Edukatorów PROM. W poprzednim wydarzeniu z dr Wandą Matras – Mastalerz i dr Wacławem Srebro wzięło udział prawie sto osób. Wtedy temat dotyczył komunikacji, wspierającej komunikacji i tego jak budować relacje w szkole. Tym razem chcemy się mocniej pochylić nad dzieckiem, uczniem, nad tym jak funkcjonuje w rzeczywistości, tej realnej i tej wirtualnej. Przyjrzymy się wychowawczym aspektom wykorzystania sieci i weźmiemy pod lupę Internet, jako specyficzne środowisko wychowawcze młodych ludzi. Będziemy również mówić o sytuacjach trudnych, które mogą się pojawiać w aspekcie nadmiernego zanurzania się w wirtualny świat. Dotkniemy problemu samotności i spróbujemy znaleźć przyczyny coraz większego poczucia osamotnienia i niezrozumienia, odczuwanego przez dzieci i młodzież. Osamotnienia, na które „lekarstwem” często są nowe technologie.

A tematykę przybliżać nam będą znakomici prelegenci: dr hab. prof. UAM Jacek Pyżalski oraz psycholog, terapeuta mgr Monika Chochla.

Nasz pierwszy prelegent, dr hab. Jacek Pyżalski, to pedagog specjalny, profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, nauczyciel i wychowawca z wieloletnim doświadczeniem. Uczestnik i koordynator około 60 krajowych i międzynarodowych projektów badawczych, głównie dotyczących funkcjonowania młodzieży, zaangażowania online młodych ludzi i ich kompetencji cyfrowych. Temat jego wystąpienia brzmi: Wychowawcze aspekty wykorzystania Internetu.

Drugą zaproszoną osobą jest mgr Monika Chochla – psycholog, trener kompetencji miękkich i coach. Od 8 lat pracuje w obszarze rozwijania potencjału i skuteczności w działaniu jako trener i coach. Natomiast jako psycholog zajmuje się udzielaniem poradnictwa psychologicznego i terapii krótkoterminowej w zakresie problemów z wyrażaniem emocji, poczucia własnej wartości oraz kłopotów w relacjach rodzinnych, czy z negatywnym myśleniem o sobie i świecie. Pani Monika Chochla na konferencji będzie mówić na następujący temat: Nowe technologie – lek na samotność.

Zapraszamy już 7 października 2022 r., na godzinę 16.00, do Zespołu Szkół Nr 1 w Przysietnicy.

Cena: 90.00 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.