Konferencja – Nastolatek

Konferencja – Nastolatek

Misją naszej Placówki jest spotkanie i dialog. Chcemy się z Państwem spotkać i wspólnie posłuchać siebie nawzajem, dlatego zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji „NASTOLATEK. Sto powodów, dla których warto o nim rozmawiać”, która odbędzie się w Nowym Sączu, w dniu 10 marca 2022 r.

Tak naprawdę każdy z Państwa jest ekspertem od edukacji, dlatego nie może Was zabraknąć. My ze swojej strony zaprosiliśmy ekspertów z różnych stron Polski, żeby podzielili się swoimi doświadczeniami pracy z Nastolatkiem.

Już nie pamiętamy, kiedy tak bardzo obawialiśmy się o młodych ludzi, nie tyle o ich przyszłość, ale teraźniejszość. Nowa sytuacja powoduje, że po nowemu trzeba odczytywać rzeczywistość i po nowemu patrzyć na młodzież i ich problemy. Prof. Marek Kaczmarzyk nie pozostawia złudzeń… Z punktu widzenia biologii jesteśmy bez szans, bo nasze mózgi są inne… ale to jest też nasza nadzieja.
Prof. Henryk Pietrzak już na początku pandemii mówił, że „pandemia i zamykanie się w domach to wojna, nie w znaczeniu walki, ale w znaczeniu zmiany paradygmatu”. Dwa lata temu było to kontrowersyjne stwierdzenie. Teraz jest to fakt, z którym nikt nie dyskutuje. Dr Wacław Srebro od lat pracuje z młodzieżą i słucha tego, co mają do powiedzenia, a do powiedzenia mają bardzo dużo… Często krzyczą milcząc i ten krzyk chciejmy usłyszeć. Zbudujmy w sobie taką wysoką wrażliwość, żeby dotknąć tego, co wydaje się poza zasięgiem.

Każdy uczeń potrzebuje mistrza, a każdy Mistrz potrzebuje wsparcia. Jesteśmy wsparciem, na które czekacie…

Co jeszcze możemy dla Państwa zrobić?

W świetle wydarzeń ostatnich dni chcemy rozszerzyć tematykę naszej konferencji o zagadnienia związane z traumą i umiejętnością rozmawiania o wojnie z dziećmi. Dlatego zamieniamy czas zarezerwowany na dyskusję panelową i przeznaczamy go na wykład Doroty Dominik – dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie. Wykład nosi tytuł „Dzieci i młodzież w obliczu wojny w Ukrainie. Jak rozmawiać? Czy rozmawiać? O czym rozmawiać?”.

Zapisy

  Formularz zgłoszeniowy - Konferencja "NASTOLATEK. Sto powodów, dla których warto o nim rozmawiać"

  Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji organizowanej przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli CEDRiN, która odbędzie się w Nowym Sączu, w dniu 10 marca 2022 r.

  DANE do ZAŚWIADCZENIA:  Posiadam certyfikat COVID-19? *

  * - pole obowiązkowe

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.