Podsumowanie konferencji w Dukli

Podsumowanie konferencji w Dukli

Za nami konferencja „Wspierająca komunikacja. Metody i formy budowania relacji w szkole”. Wyjątkowe wydarzenie, na które przybyło prawie 150 nauczycieli i dyrektorów z Gminy Dukla i nie tylko, wypełniając po brzegi salę kinowo-teatralną w Ośrodku Kultury w Dukli. Nie przeszkodziła w tym ani późna pora, ani mało sprzyjająca aura. Wspólnie próbowaliśmy patrzeć na świat młodego człowieka jego oczami i zobaczyć perspektywę jego doświadczeń, tych szkolnych i tych domowych. Uświadamialiśmy sobie wagę słów, które wypowiadamy i zastanawialiśmy się nad sensem życia z punktu widzenia nastolatka. 

Bardzo lubimy takie spotkania – merytoryczne, relacyjne, skłaniające do myślenia. Dokładamy wszelkich starań, by słowa, które się na nich pojawiają, można było przesiać przez trzy sita Sokratesa, o których mówiła dr Wanda Matraa-Mastalerz – sito prawdy, sito dobra i sito pożyteczności. Dlatego pragniemy podziękować współorganizatorom konferencji: Gminie Dukla oraz Ośrodkowi Kultury w Dukli, za współpracę i możliwość zorganizowania tego wydarzenia. 

Szczególne podziękowania kierujemy również do pani Katarzyny Reczkowskiej-Buryła, dyrektorki ze Szkoły Podstawowej w Równem – pomysłodawczyni i inicjatorki tego spotkania.

A poniżej kilka zdjęć z konferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.