Konferencja „Szkolny doradca zawodowy – nauczyciel od przyszłości”

We współpracy z Branżową Szkołą I stopnia PRAKTYK oraz firmą WIŚNIOWSKI mieliśmy przyjemność zorganizować konferencję dla szkolnych doradców zawodowych i dyrektorów szkół podstawowych „Szkolny doradca zawodowy – nauczyciel od przyszłości”. To połączenie biznesu i edukacji zaowocowało wyjątkowym wydarzeniem, poświęconym kwestiom ważnym z punktu widzenia młodego człowieka. Ważnym już teraz, choć uczniowie swoją karierę zawodową będą rozpoczynali dopiero za jakiś czas.

Podczas konferencji, która odbyła się 18 listopada w siedzibie firmy WIŚNIOWSKI w Wielogłowach, wystąpili znakomici prelegenci m.in. pani Maja Lose, trenerka biznesu i edukacji, z dziesięcioletnim doświadczeniem na stanowiskach managerskich, od 16 lat prowadząca warsztaty i projekty doradcze dla firm, oraz pani Marta Buszko-Pakosińska, specjalizująca się w rekrutacji oraz wdrożeniach nowych pracowników do organizacji, związana z HR od 17 lat. Obie panie poruszały kwestie kompetencji miękkich, które we współczesnym rynku pracy stają się coraz bardziej istotne. Oprócz tego uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z potencjałem technologicznym firmy WIŚNIOWSKI podczas zwiedzania wybranych linii produkcyjnych, znakomicie zaprezentowanych przez pana Grzegorza Koca.

Po przerwie obiadowej wicedyrektor NPDN CEDRiN Agnieszka Opoka przedstawiła kilka pomysłów na kształtowanie kompetencji miękkich podczas zajęć z doradztwa zawodowego.

Spotkanie zamykała pani Katarzyna Filip specjalistka ds. kształcenia zawodowego w szkole PRAKTYK, która opowiedziała o konkursie „Zawodowa Współpraca”. Jest to konkurs dla uczniów z klas 8 szkół podstawowych pod kierunkiem szkolnych doradców zawodowych. Jego celem jest rozwijanie kompetencji miękkich podczas zespołowej pracy nad przygotowaniem filmu projektowego pt. “Firma tuż za rogiem”.

Piękny czas, świetne wystąpienia, no i miejsce, gdzie marzenia się spełniają. Dziękujemy, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia.