Edukacja ekologiczna

Edukacja ekologiczna

Jednym z punktów zamieszczonych w kierunkach polityki oświatowej państwa jest także wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Tematykę tę porusza nasze kolejne szkolenie dla Rad Pedagogicznych: „Eko uczeń – budowanie ekologicznej świadomości ucznia”.

Nie jest to szkolenie dedykowane tylko dla nauczycieli przyrody, biologii i geografii, ale dla wszystkich pracowników pedagogicznych szkoły. Podczas szkolenia opierając się na najnowszych badaniach poruszymy kwestię wpływu poziomu wiedzy ekologicznej na zaangażowanie społeczne i dbałość o zdrowie przez młodych ludzi. Rozszerzona zostanie wiedza uczestników na temat aktualnego stanu naszej planety. Podczas pracy warsztatowej uczestnicy będą wypracowywać interdyscyplinarne projekty ekologiczne, które będzie można realnie wdrożyć w danej placówce, wraz z metodami ich wprowadzania. Głównym celem tych działań jest rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne w całej społeczności szkolnej.

Jeśli widzicie Państwo w tym obszarze przestrzeń do rozwoju w Waszej placówce zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.