Wspierająca komunikacja. Metody i formy budowania relacji w szkole – konferencja w Dukli
Serdecznie zapraszamy na konferencję „Wspierająca komunikacja. Metody i formy budowania relacji w szkole”, która odbędzie się 28 listopada 2022 r. w sali kinowo-teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli. Ten temat jest dla nas bardzo ważny, dlatego kolejnym osobom chcemy mówić o istocie komunikacji w szkole, o presji, która może stać się depresją i o wartościach domu rodzinnego. Tym razem do współpracy zaprosiła nas Gmina Dukla i Ośrodek Kultury w Dukli.
Chcemy wspólnie popatrzeć na świat młodego człowieka jego oczami, zobaczyć perspektywę jego doświadczeń, tych szkolnych i tych domowych. Uświadomić sobie wagę słów, które wypowiadamy.
Gdy ktoś w stosunku do nas powie coś przykrego, odczuwamy to bardzo mocno i często te złe słowa bardzo długo tkwią w naszych myślach i w sercu. A czy sami nie jesteśmy w tej kwestii zbyt mało odpowiedzialni? Trudno nam uwierzyć w raniący charakter lekceważących, nieprzemyślanych lub gniewnych słów, które my wypowiadamy w stronę drugiej osoby. A one ranią, czasem bardziej niż cios.
Dlatego chcemy się zatrzymać i wspólnie zastanowić nad tym, co możemy zrobić, by nasza komunikacja była prawdziwie wspierająca. By, parafrazując Janusza Korczaka, nasze dzieci uwierzyły, że są dobre, że mogą, że potrafią.
Kolejny raz będą z nami znakomici prelegenci:
- dr Wanda Matras-Mastalerz – Adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa. Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, kierownik Zespołu ds. Badań nad Książką w ramach Ośrodka Badań nad Mediami UP w Krakowie, kierownik kursów z zakresu biblioterapii i bajkoterapii. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, technik pracy umysłowej oraz edukacji medialnej i czytelniczej.
- dr Wacław Srebro – Doktor nauk humanistycznych z zakresu psychologii, nauczyciel akademicki. Specjalista w pracy z młodzieżą i rodzinami. Prowadzi szkolenia i zajęcia warsztatowe dla nauczycieli i uczniów. Wieloletni pracownik Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie. Posiada szerokie doświadczenia z zakresu profilaktyki uzależnień i psychoedukacji zdrowia psychologicznego. W swoich działaniach zawodowych i w osobistym życiu podkreśla zasadę, że ważniejsze od tego, co się stało jest to, co z tym zrobimy.
- Krystian Sroka – Dyrektor Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli CEDRiN, psycholog, tutor, trener z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku szkoleniowym. Koordynator projektów z zakresu kompetencji kluczowych i nowoczesnych rozwiązań w edukacji. Pełen pomysłów innowator działający w sposób nieszablonowy. Prywatnie ojciec piątki dzieci, które od zawsze wiedzą, że oceny nie są najważniejsze.
Termin: 28 listopada 2022 r. (poniedziałek), w godzinach od 15.00 do 18.00.
Miejsce: sala kinowo-teatralna w Ośrodku Kultury w Dukli, ul. Kościuszki 4
Cena: 60 zł
Serdecznie zapraszamy!